НОВИНИ

27.07.2025
У документах співпраці Росії та Індії в вертолітній галузі знайшли запит на словацьку держкомпанію LOTN

У документах співпраці Росії та Індії в вертолітній галузі знайшли запит на словацьку держкомпанію LOTN

Українські кібер-активісти з Inform Napalm та Militant Intelligence оприлюднили документи, які ймовірно свідчать про листування російських оборонних структур із державною словацькою компанією Letecké Opravovne Trenčín (LOTN).

Про це повідомляє Inform Napalm на своїй сторінці у Telegram.

Згідно з документами, виявленими під час багаторівневої операції OpsHackRussia’sDay (OHRD), кіберактивістам вдалося здобути лист російського підприємства АТ «Национальный центр вертолётостроения» (структурна одиниця холдингу «Вертольоти Росії») до заступника генерального директора, в якому обговорюється запит військового аташе Індії в Москві, Суніла Кумара, щодо словацької компанії LOTN.

У листі зазначено, що представники Індії через військове представництво звернулися до РФ з питаннями щодо LOTN, імовірно, у контексті обслуговування радянських/російських гелікоптерів, які перебувають на озброєнні індійської армії.

Російський військово-транспортний гелікоптер Ми-171Ш-ВН. Фото з відкритих джерел

Індія активно контактує з росіянами стосовно LOTN — державної компанії, яка повністю належить Міністерству оборони Словаччини та має сертифікацію EASA Part‑145 і стандарт НАТО AQAP.

На цьому тлі внутрішнє листування росіян щодо словацької компанії ставить під сумнів безпековий захист і цілісність трансатлантичної співпраці. З огляду на стратегічну важливість LOTN для партнерів по НАТО, будь-яка форма співпраці — навіть опосередкована — з Росією може становити ризик витоку чутливої інформації або технологій.

Активісти зазначають, що після попереднього викриття ймовірних зв’язків LOTN з російськими структурами, у Словаччині вже починають формуватися журналістські та парламентські ініціативи щодо розслідування обставин такої співпраці. Подібні контакти з країною-агресором можуть спричинити репутаційні, політичні й навіть санкційні наслідки.

У квітні 2025 року словацька компанія підписала стратегічну угоду з норвезькою компанією Kongsberg Aviation Maintenance Services щодо створення центру обслуговування літаків F‑16 у Тренчині, який розглядається як важлива ланка оборонної інфраструктури НАТО.

Ми-17В5 Фото: Рособоронекспорт

Головний редактор видання Future Army Мартін Мартіс зі Словаччини розповів «Мілітарному», що LOTN тривалий час здійснює ремонт і технічне обслуговування вертольотів Mи-8/Mи-17 для Збройних сил Словацької Республіки.

У 2020 році компанія LOTN уклала угоду з російською компанією «Вертолёты России» про співпрацю у сфері капітального ремонту вертольотів Mi-8/Mi-17. З оприлюднених документів випливає, що LOTN запропонувала Індії послуги з ремонту індійських вертольотів Mи-8/Mи-17.

«У відповідь індійський аташе звернувся до холдингу «Вертолёты России»  із запитом щодо рекомендацій про LOTN. Водночас із витеклих документів не випливає, що компанія LOTN наразі веде будь-який бізнес із Росією або обходить санкції.» – сказав Мартіс

Раніше «Мілітарний» повідомляв, що російська компанія «Рособоронекспорт» заявила про плани відкрити в Перу центр технічного обслуговування та ремонту гелікоптерів російського виробництва.

Джерело: mil.in.ua

ІНШІ НОВИНИ