
Флот Франції поповнився новітньою атомною субмариною Tourville
Військово-морські сили Франції прийняли до складу флоту третій атомний підводний човен Tourville проєкту Suffren
Про це повідомив міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню під час офіційного оголошення про прийняття човна до складу флоту.
Це сталося після завершення річних випробувань і добудови, які проводилися на корабельні компанії Naval Group — головного виробника підводних човнів цього типу.
Будівництво човна почалося 28 червня 2011 року на верфі в Шербурі. Після десятирічного процесу складання корпус вивели з цеху 20 липня 2023 року, а вже 24 квітня 2024 року на борту реактора K15 було досягнуто першого ядерного критичного стану, що ознаменувало підготовку до морських випробувань.
Перші виходи Tourville у море відбулися 12 липня 2024 року в Ла-Манші. 17 липня човен здійснив перше занурення. До кінця місяця він повернувся до Шербура для доопрацювання.
Після завершення серії ходових і бойових випробувань Tourville був офіційно переданий ВМС Франції 16 листопада 2024 року, а 27 листопада прибув до базового порту в Тулоні, де пройшов завершальні доопрацювання у сухому доці.
Уже 5 липня 2025 року міністр оголосив про офіційне прийняття човна до складу флоту. Він отримав повну оперативну готовність для бойового застосування в будь-якій точці світу.
Tourville має водотоннажність близько 4700 тонн у надводному положенні та понад 5200 тонн у зануреному. Довжина — приблизно 99 метрів.
Завдяки ядерному реактору K15 підводний човен має практично необмежену дальність плавання, обмежену лише запасами продовольства та витривалістю екіпажу — орієнтовно до 70 днів автономного плавання. Швидкість під водою перевищує 25 вузлів, глибина занурення — понад 350 метрів. Екіпаж складається з приблизно 65 осіб із можливістю приймати додатково групу спецпризначенців.
Озброєння Tourville включає сучасні важкі 533-мм торпеди F21 Artemis, протикорабельні ракети Exocet SM39, а також крилаті ракети MdCN, здатні уражати наземні цілі на відстані до 1000 км.
Окрім ударного озброєння, човен оснащений найновішими гідроакустичними засобами, цифровими системами управління вогнем, має знижений акустичний профіль і можливості для десантування водолазів або спецгруп.
Раніше «Мілітарний» повідомляв, що на корабельні Naval Group відбулася церемонія різки сталі для будівництва атомного підводного човна нового покоління з балістичними ракетами проєкту SNLE-3G.