
Planet Labs надасть Німеччині спостереження за окремими регіонами Європи. Оглядачі припускають доступ і Україні
Німеччина уклала багаторічний контракт з Planet Labs на спостереження за окремими європейськими регіонами, ймовірно, в інтересах українських Сил оборони.
Про це повідомляє німецьке видання Hartpunkt.
Задля «підтримки миру та безпеки в Європі» німецький уряд уклав контракт з аерокосмічною компанією Planet Labs на постачання супутникових знімків високої роздільної здатності та своєчасної інформації.
Багаторічна угода вартістю 240 мільйонів євро передбачає виділення потужностей супутникової мережі Pelican для спостереження за певними європейськими регіонами.
Вона також включає доступ до даних PlanetScope і SkySat та надання рішень на основі штучного інтелекту для покращення ситуаційної обізнаності та обізнаності в морській сфері.
Американська компанія стала широко відомою своїми знімками, пов’язаними з війною в Україні. Завдяки мережі із понад 600 супутників спостереження на земній орбіті, а також гнучкій космічній стратегії, вона дозволяє своїм клієнтам задовольняти їхні критичні потреби у спостереженні.
Імовірно, активізація розвідувальної діяльності Німеччини націлена на розвідку в регіонах, важливих для війни в Україні. Зокрема, таке припущення висунув дослідник німецької військової допомоги Україні DeAidUA:
«Хоча Україна прямо не згадується, у прес-релізі зазначається, що це відбувається «на підтримку європейського миру та безпеки». З огляду на те, що з травня 2025 року більшість аспектів німецької військової допомоги тримаються в таємниці, і тому більшість компаній утримуються від відкритих заяв про укладання контрактів на підтримку України, я думаю, що мова може йти про допомогу Україні».
На користь підримки українських розвідувальних спроможностей говорить і те, що днями Planet Labs уклала інший семизначний контракт з НАТО, який має забезпечити країнам-членам альянсу, однією з яких є Німеччина, можливостей щоденного моніторингу та розвідки у стратегічних сферах інтересів.
Угода передбачає аналогічні послуги, включно з доступом до данних PlanetScope та передовими аналітичними інструментами на основі технологій машинного навчання.
Мережа Planet Labs забезпечує спостереження за поверхнею землі у видимому спектрі, однак така розвідка не працює у темну пору доби та в умовах високої хмарності. Саме тому Німеччина вже тривалий час забезпечує українську сторону данними всепогодних супутників SAR.
Укладений за підтримки німецького уряду контракт між Rheinmetall та Україною забезпечив останню данними з супутників, обладнаних радаром із синтезованою апертурою. Їх зображення мають незвичний вигляд, оскільки відображають конвертовані данні радіоконтрастних об’єктів, таких як кораблі, будівлі, бронетехніка, тощо.