НОВИНИ

03.07.2025
Українські виробники зможуть вносити зміни у вже законтрактовані БпЛА та РЕБ

Українські виробники зможуть вносити зміни у вже законтрактовані БпЛА та РЕБ

Уряд дозволив виробникам безпілотних систем та засобів радіоелектронної боротьби покращувати та актуалізувати характеристики виробів, що вже були замовлені державою.

Про це повідомив міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін.

На засіданні Кабінету Міністів були підтримані зміни до постанови, що дозволяє вносити зміни в укладені держконтракти на закупівлю безпілотних систем та засобів РЕБ.

Міністр зазначив, що ця можливість дозволить українським виробникам вносити зміни в тактико-технічні характеристики виробу, які попередньо мають бути підтверджені відповідними обґрунтуваннями.

Внесення змін у конструкцію також супроводжується дозволом на перегляд ціни державного контракту. Це можна буде зробити один раз, винятково на вимогу держзамовника та з обов’язковим наданням оновленого розрахунку. В разі необхідності – висновку експерта або звіту про оцінку майна.

Збільшення ціни допускається не більш як на 20% від початкової, а прибуток виробника не має перевищувати встановлені 25%.

Це дозволить оперативно вдосконалити чи покращити продукт відповідно до актуальних потреб фронту. Зокрема, обрані галузі безпілотних систем та РЕБ найбільше страждають від стрімкого технологічного розвитку на полі бою, де «робочі» частоти зв’язку постійно змінюються.

Виробники та держзамовники тепер матимуть право та ресурс вносити зміни вже під час виконання держконтракту, а військові отримають продукт, максимально наближений до їх потреб.

Виробництво розвідувальних БпЛА "Гор". Фото: Zbroya

Крім того, це рішення також прибирає одну із важливих перепон для реалізації багаторічних контрактів на виробництво військової техніки та обладнання, головною перевагою якого є можливість належного планування та здешевлення виробництва за рахунок великих замовлень.

Раніше виконавча Технологічних Сил України Катерина Михалко пояснювала в інтерв’ю «Мілітарному», що довгострокове контрактування є вкрай важливим для виробництва складної високотехнічної продукції.

«FPV-дрони можна швидко виготовити, але виробничий процес великих розвідувальних та далекобійних дронів потребує тривалої підготовки, закупівель технологій та матеріалів, які можуть тривати 8 місяців. Відповідно, якщо в січні-лютому контракт з виробником не був укладений, влітку постачання буде зірваним бо виробництво не стартувало вчасно», — розповіла вона.

По нині масштабованої практики укладання довгострокових контрактів немає, і лише деякі виробники розвідувальних комплексів мають умовно трирічні контракти.

Джерело: mil.in.ua

ІНШІ НОВИНИ