НОВИНИ

23.05.2025
США розглядають можливість виведення тисяч військових з Південної Кореї

США розглядають можливість виведення тисяч військових з Південної Кореї

Адміністрація Білого дому розглядає варіант скорочення американського військового контингенту у Південній Кореї — генерали попередили про ризики такого рішення.

Про це повідомляє видання The Wall Street Journal з посиланням на джерела в Департаменті оборони.

Пентагон, за словами посадовців, готує один із варіантів, який передбачає виведення приблизно 4500 військових і переміщення їх до інших точок Індо-Тихоокеанського регіону. Наразі військовий контингент налічує близько 28 500 американських військових.

Нині це лише одна з кількох пропозицій, яка знаходиться на етапі обговорення високопосадовцями, відповідальними за перегляд американської безпекової політики в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

У виданні зазначили, що ідея скоротити американську військову присутність у Південній Кореї належить Дональду Трампу, який переймався цим питанням ще під час свого першого президентського терміну.

Президент Трамп з американськими та південнокорейськими військами в таборі Хамфріс у Пхьонтеку, Південна Корея,  2017 рік. Фото: Doug Mills/The New York Times

Минулого місяця вищі командувачі, які курують американські сили в Азії, попередили, що скорочення контингенту поставить під загрозу здатність США протистояти Північній Кореї та іншим потенційним конфліктам, зокрема з Китаєм і Росією в регіоні Північно-Східної Азії.

Генерал армії США Ксав’є Бранссон, командувач сил США в Кореї, під час виступу в Конгресі висловився проти скорочення контингенту: «Зменшення чисельності сил — це проблематично».

Цю оцінку підтримав і адмірал Семюел Папаро, головнокомандувач американських сил у регіоні, який 10 квітня на слуханнях у Сенатському комітеті з питань збройних сил заявив: «Це по суті зменшить нашу здатність перемогти у разі конфлікту».

Видання додає з посиланням на американських посадовців, що рішення про чисельність військ не буде ухвалено, доки не вирішиться подальший хід війни в Україні та чи  політика адміністрації щодо військової підтримки Києва.

Стримування загроз в регіоні

Американська військова присутність у регіоні давно сприймається як стримувальний фактор проти можливої нової війни на Корейському півострові, а також як запобіжник агресивній політиці Китаю, який претендує на значну частину Південно-Китайського моря та погрожує встановити контроль над Тайванем.

Скорочення військ може бути може стати тривожним фактором для американських союзників. У той же час їх переміщення військ з Корейського півострова, але не з регіону загалом, може частково зняти занепокоєння Пентагону. Гуам розглядається як новий стратегічний центр американських сил — досить близький до потенційних гарячих точок, але менш досяжний для китайських військ.

Елбрідж Колбі, заступник міністра оборони з питань політики, давно виступає за те, щоб Південна Корея більше покладалась на власні збройні сили, щоб США могли зосередити більше ресурсів на протидії Китаю, водночас зберігаючи готовність захистити Сеул, за потреби — навіть ядерною зброєю.

«Я не підтримую виведення військ із Південної Кореї, про що неодноразово заявляв», — написав Колбі в соцмережі X торік, ще до призначення на свою посаду в Пентагоні. — «Я підтримую реструктуризацію сил США в Республіці Корея, щоб зосередитись на Китаї, поки Південна Корея бере на себе основний тягар оборони проти КНДР».

У відповідь на мілітаризацію з боку Китаю Пентагон останніми роками перекидає до регіону більше техніки, активізує багатосторонні навчання з союзниками та розміщує нові мобільні підрозділи, які здатні швидко переміщуватись з острова на острів.

Джерело: mil.in.ua

ІНШІ НОВИНИ