НОВИНИ

30.04.2025
У Раді пропонують дозволити службу для громадян старше 60 років

У Раді пропонують дозволити службу для громадян старше 60 років

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який дозволить добровільну службу за контрактом для громадян віком старше 60 років.

Про це повідомляє видання “Українська правда” з посиланням на відповідний законопроєкт.

Зареєстрований у парламенті проєкт закону передбачає, що під час воєнного стану на службу за контрактом зможуть прийняти громадян віком від 60 років, які визнані придатними військово-лікарською комісією.

Остаточне рішення про підписання контракту ухвалюватимуть за письмовою згодою командира військової частини. Офіцери відповідного віку зможуть підписати контракт після обовʼязкового погодження кандидатури з Генеральним штабом ЗСУ.

Такі контрактники зможуть обіймати небойові посади рядового, сержантського або старшинського складу, а також молодшого або старшого офіцерського складу (за умови, якщо вони звільнилися зі служби після 1 січня 2015 року).

У контракті для цієї категорії громадян встановлюється випробування терміном два місяці. Якщо військовий не пройшов випробувальний термін, контракт розривається.

Загальний термін дії контракту для військовослужбовців віком старше 60 – один рік із можливістю укладення нових контрактів.

З початку великої війни чимало громадян віком 60 і більше років виявили бажання долучитись до захисту України. Вони вмотивовані і мають великий професійний досвід у різних сферах діяльності. Але в українському законодавстві є обмеження щодо залучення до  служби такої категорії громадян. Наш законопроєкт знімає ці обмеження“, – розповідає співавтор, секретар Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони і розвідки Роман Костенко.

Станом на 30 квітня законопроєкт передано на розгляд парламенту, де його мають вивчити члени Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони і розвідки. Після цього рішення щодо проєкту ухвалюватиметься в сесійній залі парламенту.

Наразі вік мобілізації в Україні регулюється ухваленим у березні 2024 року законом, який регулює початковий вік мобілізації громадян віком від 25 років (раніше було з 27), які придатні за станом здоров’я.

Граничний вік мобілізації громадян сягає 60 років — для рядового, сержантського і офіцерського складу у більшості випадків. Для вищого офіцерського складу граничний вік може сягати 65 років.

Нагадаємо, що 30 квітня парламент також ухвалив продовження дії спрощеного механізму повернення на службу військових, які дезертирували або самовільно залишили військову частину.

Джерело: mil.in.ua

ІНШІ НОВИНИ