НОВИНИ

31.01.2025
Чотири країни НАТО замовили розробку ракети IRIS-T Block II

Чотири країни НАТО замовили розробку ракети IRIS-T Block II

Компанія Diehl Defence отримала контракт на розробку авіаційної ракети класу «повітря-повітря» IRIS-T Block II для чотирьох країн НАТО.

Про це повідомили на сайті компанії.

Нову версію давно відомої ракети малої дальності з інфрачервоним наведенням розроблять для Німеччини, Італії, Іспанії та Швеції.

Відповідна угода була підписана наприкінці минулого місяця з Федеральним управлінням з обладнання, інформаційних технологій і технічної підтримки німецького Бундесверу (BAAINBw).

Контракт, вартість якого не розкривають, передбачає розробку та серійне виробництво нових ракет.

У компанії Diehl Defence не розголошують деталі запланованих оновлень авіаційної ракети IRIS-T. Також невідомо, коли планується завершити розробку.

IRIS-T

Авіаційна ракета малої дальності IRIS-T компанії Diehl Defence розроблена в межах європейської програми співробітництва. Ракету можуть застосовувати різні бойові літаки, зокрема, Eurofighter Typhoon, Gripen, F-16, EF-18, F-5, KF-21 та Tornado. Загалом замовникам із різних країн було поставлено понад 5000 ракет IRIS-T.

Також ця ракета використовується у комплексі протиповітряної оборони ППО IRIS-T SLS, які, зокрема, перебувають на озброєнні Сил оборони України.

Довжина ракети – 2900 мм при діаметрі 127 мм, а вага – 88 кілограмів. Фюзеляж та двигун виготовлені з надлегких композитних матеріалів для зменшення ваги.

Бойова частина ракети уламкова, з готовими уражаючими елементами. Її загальна маса — 11,4 кілограми. Вона ініціюється контактним підривником при прямому влучанні або ж радіолокаційним безконтактним детонатором при близькому прольоті поряд із ціллю.

У січні «Мілітарний» повідомляв, що Румунія почала роботу над інтеграцією ракети IRIS-T на модернізовані навчально-бойові літаки IAR-99 SM місцевого виробництва.

Торік у жовтні Королівські військово-повітряні сили Таїланду (RTAF) підписали з компанією Diehl Defence контракт на технічну підтримку та інтеграцію ракет IRIS-T.

Джерело: mil.in.ua

ІНШІ НОВИНИ