НОВИНИ

20.05.2025
Україна пропонує виробнику ЗРК Patriot інвестиції та кооперацію

Україна пропонує виробнику ЗРК Patriot інвестиції та кооперацію

Україна пропонує виробнику американської системи ППО Patriot інвестиції. Також кооперацію пропонують й іншим оборонним компаніям США.

Про це повідомили у Міністерстві оборони України.

Напередодні міністр оборони Рустем Умєров провів переговори з віцепрезидентом американської компанії Raytheon з питань систем наземної та протиповітряної оборони Джо Деантоном.

Сторони обговорили критичну потребу України в додаткових зенітних ракетних комплексах Patriot і ракетах до них.

Міністр зазначив, що захист цивільних, критичної інфраструктури, міст і сіл є пріоритетним.

Зустріч делегацій Міноборони України і компанії Raytheon. Україна, травень 2025. Джерело: оборонне відомство

Умєров наголосив на готовності України інвестувати в цей напрям, адже йдеться про життя громадян і стійкість держави.

Також делегації обговорили розширення співпраці між США та Україною в оборонно-промисловій сфері.

«Це один із наших стратегічних курсів. Поглиблення взаємодії з Raytheon — стратегічна складова такої співпраці», – зазначив міністр оборони.

Крім того, українська сторона зауважила, що вітчизняні оборонні компанії відкриті до кооперації з американськими виробниками, аби процес обслуговування та підтримки озброєння Сил оборони став швидшим і якіснішим.

Президент України Володимир Зеленський у квітні заявляв, що Україна готова власним коштом придбати 10 зенітних комплексів Patriot у Сполучених Штатів, щоб прикрити найбільші міста від російських ракетних ударів.

Також він запропонував розгортання ліцензійного виробництва систем та ракет до них на території України, можливість якого обговорювалася з минулою та нинішньою адміністрацією Білого дому.

Слід зазначити, що виробництво нових систем Patriot потребує чимало часу. До прикладу, контракт від березня 2024 року для Німеччини на чотири нові батареї передбачає отримання першої партії лише у 2027 році, а завершення поставок – у 2029 році. Тому невідомо скільки часу знадобиться для налагодження ліцензійного виробництва, якщо, звісно, таке рішення колись буде прийнято. Також постійні російські удари будуть загрозою для такого підприємства.

Джерело: mil.in.ua

ІНШІ НОВИНИ