
Сінгапур замовив дві субмарини Type-218SG у Thyssenkrupp
Сінгапур розмістив замовлення на два додаткові дизельно-електричні підводні човни проєкту Type-218SG.
Про це повідомляє видання Hartpunkt.
Відповідну угоду про замовлення підписали Агентство оборонних наук і технологій Сінгапуру (DSTA) та німецький кораблебудівний концерн Thyssenkrupp Marine Systems.
Це замовлення дозволить Сінгапуру розширити свій флот підводних човнів до восьми одиниць. На тлі посилення військово-морської присутності Китаю це має зміцнити обороноздатність країни.
«Розширення замовлення ще раз підкреслює позитивну ситуацію на ринку кораблебудування і дає нам можливість ще більше зміцнити наш добре заповнений портфель замовлень», — заявив Олівер Буркгард, генеральний директор tkMS.
У компанії додали, що попри високе завантаження підприємств до 2040-х років, нове замовлення буде реалізовано в межах наявних виробничих потужностей у Німеччині.
Загальна вартість нових підводних човнів не розголошується, але експерти оцінюють її в понад мільярд євро. До контракту також входить логістичний пакет і підготовка екіпажів у Німеччині.
Підводні човни типу 218SG розроблені спеціально для потреб Сінгапуру. Вони вирізняються передовими системами озброєння, високою автономністю та сучасною навігаційною архітектурою, що дає змогу ефективно діяти в обмежених прибережних водах.
Нагадаємо, що перші чотири підводні човни цього проєкту були замовлені у 2013 та 2017 роках. У вересні 2024 року два з них — RSS Invincible та RSS Impeccable — були введені в експлуатацію. Ще два — RSS Illustrious та RSS Inimitable — планується ввести до 2028 року.
Міністр оборони зазначив, що чотири підводні човни — це не оптимальна кількість для флоту, адже вони проходять часті та суворі технічні огляди, що скорочує їхній оперативний час. Він навів приклади Австралії, Індонезії та В’єтнаму, які мають понад чотири підводні човни у своїх флотах.
Раніше «Мілітарний» повідомляв, що німецько-італійське об’єднання thyssenkrupp Marine Systems (TKMS) та Fincantieri пропонує Філіппінам підводні човни у межах програми з посилення підводного флоту країни.
Філіппіни мають розглянути пропозицію щодо підводних човнів U212NFS та NFS EVO, які наразі використовуються Військово-морськими силами Італії та пропонуються на експорт.