
США отримали вантажні планери для постачання припасів в небезпечні зони
Повітряні сили США почали використовувати планери для постачання припасів у зони з високою активністю систем протиповітряної оборони.
Про це повідомляє видання The Aviationist.
Повітряні сили отримали кілька десятків таких планерів, які потенційно мають замінити пілотовані апарати для доставки припасів у небезпечні зони.
Grasshopper — це одноразовий планер, здатний перевозити близько 227 кг вантажу.
Він запускається з транспортних літаків, таких як C-17 або C-130, через задній трап. Після скидання планер автономно планує на відстань у десятки кілометрів залежно від висоти скидання, розвиваючи швидкість до 175 км/год.
У фінальній фазі польоту він використовує парашут для точного приземлення поблизу цілі.
Ці планери розроблені компанією DZYNE Technologies у співпраці з Лабораторією досліджень ПС США (AFRL). Основною перевагою Grasshopper є можливість безпечної доставки вантажів у райони, недоступні для традиційних літаків, з мінімальними витратами.
Вартість одного апарата становить близько 40 000 доларів США, що робить його економічно вигідним рішенням для одноразового використання.
Окрім військових операцій, планери можуть бути використані для гуманітарної допомоги та ліквідації наслідків стихійних лих, забезпечуючи швидку доставку критично важливих ресурсів.
Розробка Grasshopper розпочалася в листопаді 2020 року, а перші випробування відбулися в жовтні 2021 року на полігоні Dugway у штаті Юта.
Наразі ПС США отримали кілька десятків планерів Grasshopper і планують подальші поставки. У відповідь на запити щодо збільшення дальності польоту розробляється новий варіант під назвою Dragonfly, який очікується в експлуатації на початку 2026 року.
Раніше «Мілітарний» повідомляв, що командування Спеціальних операцій Повітряних сил США (AFSOC) прагне інтегрувати малогабаритні крилаті ракети на безпілотні літальні апарати MQ-9 Reaper.