
США наближчими тижнями ухвалять поставку двох батарей Patriot Україні
Німеччині зможе доправити першу батарею Patriot до України через декілька місяців після укладання угоди про придбання зенітних систем в США.
Про це заявив глава німецького оборонного відомства Борис Пісторіус після переговорів з міністром оборони США.
Берлін та Вашингтон ухвалять рішення про придбання двох американських систем ППО Patriot та їх доправку до України упродовж кількох днів або тижнів.
Виступаючи у Вашингтоні, Пісторіус заявив, що переговори продовжаться на робочому рівні для остаточного узгодження деталей, зокрема кількості пускових установок і ракет, які можуть бути включені до угоди.
За його словами, після укладання угоди перший зенітний комплекс може бути відправлений упродовж кількох місяців. Він відмовився коментувати, чи стосувалися переговори також наступальних видів озброєння.
Якщо міжурядова домовленість досягне успіху, придбані системи стануть вже четвертим та п’ятим комплексом Patriot, що були передані Німеччиною Україні. Таким чином Берлін стане лідером у їх поставках навіть випередивши Сполучені Штати, які є виробником цих систем та основним їх користувачем.
Раніше офіційні представники Німеччини заявляли про неможливість подальших поставок цих зенітних систем безпосередньо зі складу власної армії, оскільки їх кількість скоротилась до дев’яти систем. Це значно менше, ніж 36 батарей Patriot, які вона мала в розпал холодної війни.
Домовленості з США про продаж та пріоритетні поставки озброєння в обмін на підтримку України вирішили цю проблему. Проте залишається незрозумілим чи будуть оперативно надіслані німецькі системи в обмін на гарантії швидкої компенсації або мова йде про комплекси із запасів американської армії.
Питання країни-постачальника систем є важливим, оскільки Німеччина володіє старими системами покоління PAC-2, що не можуть застосовувати передові ракети MIM-104F, ефективні у перехопленні балістичних цілей. Натомість, усі американські системи модернізовані до третього покоління PAC-3.

Окрім самих комплексів для української армії гостро стоїть питання боєприпасів, а саме зенітних перехоплювачів. Зокрема, мова йде про дефіцитні ракети PAC-3 MSE, що здатні ефективно перехоплювати балістичні та гіперзвукові ракети.
Нещодавно стало відомо, що Німеччина отримає перші ракети-перехоплювачі для ЗРК Patriot, вироблені на власних підприємствах, наприкінці 2026 — на початку 2027 року.
На запитання, чи матиме Німеччина свободу ухвалення рішень щодо розпорядження цими ракетами, зокрема — у контексті передачі їх Україні, з огляду на те, що це американська технологія, генерал-майор Крістіан Фройдінг відповів, що проблем із цим не виникне.