
Словаччина виготовила першу бронемашину Patria 8×8
CSM Industry завершила ліцензійне виготовлення першого фінського бронетранспортера Patria 8×8 для Збройних сил Словаччини.
Про це виданню Futurearmy.sk повідомив керівник підприємства Томаш Марош.
Перша одиниця замовлених армією бронемашин Patria 8×8 AMV XP у версії бойової машини піхоти зійшла зі збиральної лінії словацького заводу у Тисовці та вже проходить заводські ходові випробування.
Одразу по завершенню усіх тестів машина вирушить до компанії KONŠTRUKTA-Defence, де на неї встановлять дистанційно керований бойовий модуль TURRA 30, розроблений словацькою компанією EVPÚ.
Томаш Марош розповів, що на заводі CSM Industry Tisovec триває повне виробництво машин Patria 8×8 AMV XP (без башти), причому виробничий процес охоплює весь цикл – від зварювання корпусу шасі через виробництво таких компонентів, як двері, люки на даху кузова та інші компоненти, фарбування до повного складання всієї машини.
Для отримання контракту на ліцезнійне виробництво фінських машин компанія інвестувала кілька мільйонів у реконструкцію виробничих потужностей, а також у будівництво випробувальних майданчиків, таких як басейн для випробування транспортних засобів, спеціального пагорба для випробування гальмівної системи.
Словаччина підписала угоду про закупівлю 76 восьмиколісних машин Patria 8×8 AMV XP з фінською компанією Patria у 2022 році. Угода передбачала поставку техніки до 2027 році зі значним залученням до виробництва словацької оборонної промисловості.
Згідно з контрактом, 10 машин надійдуть у медико-евакуаційній версії, шість — командних, а також 60 — у варіанті бойової машини піхоти.
Бойова версія Patria 8×8 має екіпаж з трьох осіб і може перевозити додатково від 8 до 12 пасажирів. З дизельним двигуном Scania вона розвиває швидкість понад 100 км/год на дорозі.
Частина замовлених машин також постачається фінськими потужностями. У 2023 році до країни прибув перший бронетранспортер у версії медеваку.
«Наразі вже поставлено перші автомобілі швидкої допомоги, які були виготовлені у Фінляндії з використанням компонентів, що вже надходять від CSM у Словаччині. Ці автомобілі швидкої допомоги зараз проходять військові випробування у Збройних сил Словацької Республіки», – розповів Томаш Марош.
Нові колісні бойові машини мають забезпечити якісну заміну радянським БМП-1 та БМП-2, які у кількості 109 одиниць перебувають у складі сухопутних сил країни.
Вони також доповнять у війську шведські бойові машини піхоти CV90 Mk.4 з 35-мм гарматою Bushmaster III, які були замовлені Словаччиною у кількості 152 одиниць.