
СБУ дроном-перехоплювачем уразила російський ударний БПЛА «Орион»
Оператори зенітних дронів з підрозділу ЦСО «А» СБУ перехопили великий середньовисотний розвідувально-ударний БПЛА «Орион». Це — найбільша на цей момент ціль, яку було перехоплено українською дроновою ППО.
Відео перехоплення було опубліковане в добірці уражень російської техніки, яку здійснили оператори СБУ.
Судячи з відео, російський безпілотник був обладнаний пілонами для підвішування керованого озброєння, однак самого озброєння на відео не видно. Ймовірно, БПЛА повертався з виконання завдання, коли його наздогнав український перехоплювач.
Дрон СБУ уразив російський безпілотник у носову частину, в якій розміщується різного роду електроніка, в тому числі системи керування та зв’язку. Тому навіть невеликого перехоплювача могло вистачити, аби нанести критичні пошкодження російському безпілотнику. Однак через відсутність об’єктивного контролю напевно казати про знищення цілі неможливо.
Спецпризначенці СБУ «мінісують» дрони та техніку ворога
Лише за два тижні воїни ЦСО «А» СБУ уразили:
16 танків
21 ББМ
75 артилерійських систем і РСЗВ
577 одиниць автотранспорту
та багато іншого.
Хочеш працювати з нами? Заповнюй анкету
https://t.co/WofRZZpzEq pic.twitter.com/csfaMxcJVC
— СБ України (@ServiceSsu) July 26, 2025
Судячи з відео, оператори СБУ також перехопили два оперативно-тактичні безпілотники «Форпост-Р», що виконували ударні місії з підвішеним авіаційним озброєнням, про ураження яких повідомлялось наприкінці червня.
Окрім того, у відео показані численні кадри ураження броне- та автотехніки, а також російських позицій та живої сили. Загалом заявлено, що за два тижні воїни ЦСО «А» СБУ ударними дронами та іншими вогневими засобами уразили:
- 16 танків
- 21 ББМ
- 75 артилерійських систем і РСЗВ
- 22 системи ППО
- 17 засобів РЕБ/РЕР
- 577 одиниць автотранспорту
- 80 БпЛА та 308 антен зв’язку
- 789 ворожих позицій та укріплень
- 15 складів із боєприпасами та 7 складів із паливно-мастильними матеріалами
«Орион»
Розмах крил БПЛА «Орион» становить 16,3 метра, довжина — 8 метрів, а висота — 3,2 метра. Максимальна злітна маса російського літального апарата «Орион» становить близько 1 тонни.
Максимальна тривалість його польоту — до 30 годин, а висота — близько 8 тисяч метрів. Заявлено, що безпілотник може нести бойове навантаження масою до 200 кілограмів та має бойовий радіус у 250 кілометрів.
Розробка комплексу розпочалась у 2011 році групою компаній «Кронштадт». Перший дослідний зразок для випробувань було побудовано у 2015 році. Для дослідної експлуатації перші ударні БПЛА «Орион» були передані у квітні 2020 року, а в серпні того ж року був підписаний контракт на початок серійного виробництва.
На БПЛА «Орион» можуть встановлюватися різні типи боєприпасів, для яких передбачено можливість встановлення до чотирьох підвісок на планері.
Серед боєприпасів:
- керована малогабаритна авіаційна ракета Х-50
- коригована малогабаритна авіаційна бомба КАБ-20
- керована плануюча авіабомба УПАБ-50 (з бойовою частиною від БМ-21)
- коригована малогабаритна авіаційна бомба КАБ-50 (з бойовою частиною від БМ-21)
- некерована малогабаритна авіаційна бомба ФАБ-50
- ракета Х-БПЛА
БПЛА «Орион» також може використовуватись для запуску малогабаритної крилатої ракети S8000 «Бандероль». Загалом, з початку повномасштабного вторгнення була зафіксована втрата Росією лише 9 безпілотників цього типу.
Нагадаємо, що наприкінці травня масований удар українських безпілотників викликав пожежу на заводі «Кронштадт» у Підмосков’ї. Українські безпілотники поцілили по цеху кінцевої збірки БПЛА, який був побудований у 2022 році.
Саме на цьому підприємстві випускають, зокрема, безпілотники «Орион» та нові крилаті ракети «Бандероль».