НОВИНИ

25.04.2025
Південнокорейські гелікоптери витісняють радянську авіацію в Киргизстані

Південнокорейські гелікоптери витісняють радянську авіацію в Киргизстані

Киргизстан має намір придбати два південнокорейські гелікоптери KUH-1 для забезпечення потреб міністерства надзвичайних ситуацій.

Про це заявив глава відомства Еделбек Кулматов на засіданні парламентського комітету з міжнародних справ, оборони, безпеки та міграції.

МНС Киргизстану планує укласти контракт із південнокорейською Korea Aerospace Industries на поставку двох гелікоптерів KUH-1, які мають забезпечити виконання пошуково-рятувальних робіт.

З великою імовірністю машини надійдуть у спеціалізованій версії, оскільки їх розраховують використовувати для гасіння лісових пожеж. Вартість замовлення двох машин киргизький уряд оцінює на суму 71 мільйон доларів.

Частково закупівлі профінансують кредитними коштами, які Киргизстан отримає від Південної Кореї в межах рамкової угоди між країнами.

Зазначається, що гелікоптери використовуватимуться у складних гірських умовах, а також у нічний час та за несприятливих погодних умов.

Витіснення російських гелікоптерів

Міністерство надзвичайних ситуацій Киргизстану має скромний парк із декількох типів гелікоптерів. Його основу становлять кілька радянських Ми-8, а також їх сучасніші версії, які були передані безоплатно російським урядом у межах міжурядових угод.

Крім того, у використанні відомства є Airbus H125 та H145. Однак до сьогоднішнього дня воно не має гелікоптерів, адаптованих для гасіння пожеж.

Конкурентами південнокорейським бортам могли стати нові російські гелікоптери у пожежних версіях, а також їх європейські аналоги. Однак ключову роль з великою імовірністю відіграла економічна модель угоди між урядами Південної Кореї та Киргизстану.

Відомо, що паралельно із закупівельними контрактами парламент республіки перебуває у процесі ратифікації угоди про кредитування національних проектів у сфері національної безпеки та інфраструктури на суму 500 млн доларів упродовж 2025—2029 років. Уже типовим підходом південнокорейського уряду є кредитування країн-покупців корейського озброєння як інструменту конкуренції на світовому ринку.

Утім, Росія продовжує відігравати ключову роль у підтримці обороноздатності країни. Зокрема, днями на озброєння киргизьких збройних сил були помічені російські комплекси С-300ПС та «Тор-М2КМ».

Передача радянських комплексів С-300 та «Тор» є значним підсиленням для киргизьких Повітряних сил, яким від Радянського Союзу дістався скромний арсенал із морально застарілими стаціонарними комплексами С-75М3, а також С-125. Лише наприкінці 2022 року уряд країни придбав мобільну модифікацію С-125 «Печора-2БМ» у Білорусі.

Джерело: mil.in.ua

ІНШІ НОВИНИ