
В США хочуть диверсифікувати виробництво головок самонаведення до ракет Patriot
США шукають альтернативних постачальників головок самонаведення до протиракет PAC-3 MSE, єдиним виробником яких є Boeing, оскільки ті обмежують темпи випуску зенітних ракет.
Відповідне оголошення оприлюднене на урядовому порталі System for Award Management.
Оголосивши збір заявок від потенційних постачальників, армія США планує провести дослідження ринку та визначити головних претендентів на роль другого виробника головок самонаведення до ракет Patriot, який заповнить прогалину між поставками компанії Boeing та існуючим попитом.
Йдеться про радіолокаційні головки самонаведення Ka-діапазону для ракети PAC-3 MSE, яка також відома за армійським індексом MIM-104F та призначена для перехоплення літаків, крилатих та балістичних ракет.
Згідно з оприлюдненими вимогами, запропоновані рішення мають вписуватись в чинні габарити існуючої ракети та інтегруватись у неї без значних змін конструкції. Допускається оптимізація конструкції головки з метою покращення характеристик ракети.
Радіолокаційна ГСН повинна забезпечити точність для прямого влучання у ціль і таким чином забезпечити реалізацію ураження за принципом «hit-to-kill» широкого спектру повітряних загроз, включаючи балістичні ракети малої дальності, дозвукові та надзвукові крилаті ракети, а також інші повітряно-балістичні цілі.
Очікується, що у період 2026-2027 років прототипи мають бути готові до випробувань, які включатимуть цифрове та апаратне моделювання, а також демонстрації з бойовим пуском.
Вузьке місце у виробництві ракет Patriot
В серпні минулого року американська компанія Boeing повідомила про рекордне нарощення річних темпів виробництва головок самонаведення для ракет MIM-104 версії D/E й F. Проте, судячи з пошуку альтернатив американським урядом, цього виявилось недостатньо для забезпечення попиту.
Головний підрядник у виробництві ракет, компанія Lockheed Martin ще минулого року визначила для себе пріорітетом нарощення випуску перехоплювачів PAC-3 MSE на 30 відсотків.
Якщо ці прогнози будуть реалізовані, темпи виробництва мають досягти 600 ракет на рік до кінця 2025 року, що перевищить перший контрактний рубіж 550 одиниць до середини 2025 року. А до 2027 року річні темпи випуску мають сягнути 650 ракет.
PAC-3 MSE користуються великим попитом як ефективний перехоплювач балістичних ракет серед країн НАТО та України, які є одними із ключових замовників.
У червні 2024 року армія США уклала з Lockheed Martin контракт на 4,5 мільярда доларів на 870 ракет PАC-3 MSE та супутнє обладнання.